Rodzinie zastępczej świadczenia oraz dodatki przysługują w czasie trwania odpowiednio roku szkolnego, roku akademickiego, kursu albo przygotowania zawodowego - świadczenie to przyznawane jest na pokrycie kosztów utrzymania wychowanka od dnia faktycznego jego umieszczenia w rodzinie zastępczej do osiągnięcia pełnoletności.
Z przepisów nie wynika w żaden sposób konieczność zachowania ciągłości nauki i to w jednej określonej szkole, w której wychowanek osiągnął pełnoletność. Jest to stanowisko sprzeczne z zasadami określonymi w art. 82 ustawy. Istotne jest jedynie "uczenie się".
Pozostało jeszcze 84% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
Nie masz jeszcze konta? Zamów pełny dostęp do portalu
"Pomoc społeczna dla prawników" to publikacja przydatna w codziennej pracy osób, które odpowiedzialne są za organizowanie pracy w instytucjach pomocy społecznej oraz za samą pracę socjalną. Aktualne treści oraz praktyczne komentarze to nieocenione wsparcie każdego dnia.
Jan Chomicki, specjalista pracy socjalnej i wykładowca
Miesięcznik dla pracowników instytucji pomocy społecznej z dużą porcją informacji prawniczych. Do tego możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertami-prawnikami.
Hanna Stankiewicz-Dunaj, dyrektor DPS
Zdecydowanie polecam! Ciekawe i przydatne informacje dla dyrektorów ops-ów, pds-ów i pcpr-ów.